O mnie


I zrozum tu siebie

 

Witaj, mam na imię Ania.

Postanowiłam rozpocząć pisanie bloga z kilku powodów. Ten główny to ciekawość – od zawsze towarzysząca mi chęć dowiadywania się, dlaczego zachowujemy się tak, jak się zachowujemy i dlaczego myślimy to, co myślimy. Oprócz tego ciekawi mnie, co też może z nas być, tzn. jak możemy i (czy w ogóle?) powinniśmy siebie kształtować. Interesuje mnie profilaktyka zdrowia psychicznego. W świecie, w którym tak wiele osób boryka się z depresją i w którym coraz więcej mówi się o wypaleniu, widzę wartość wspierania rezyliencji, czyli sposobu, w jaki radzimy sobie z przeciwnościami losu. Wierzę, że możemu sobie pomóc – sobie sami i sobie nawzajem.

Kolejnym powodem, dla którego zdecywałam się prowadzić to miejsce w internecie jest chęć ekspresji kreatywnej. Nie piszę co prawda dla ilustracji czy zdjęć, które tu zamieszczam, ale jednak bardzo lubię je tworzyć. To moje flow i odstresowywacz, innymi słowy tworząc, wzmacniam moją rezyliencję, bo hobby dobrze działa na samopoczucie. I tak koło się zamyka.

Jestem certyfikowanym coachem. Obok ogólnego treningu, ukończyłam również kurs „Resilience Coaching” oraz „Building Stengths and Creativity”. Oprócz tego brałam udział w internetowym kursie „Science of Happiness”, który serdecznie każdemu polecam. Cztery lata temu przeszłam kilkutygodniowy kurs MBSR z elementami loving-kindness. Od tego czasu staram się medytować regularnie.

A co dzieje się w moim życiu oprócz bloga i coachingu? Dawno temu ukończyłam filologię germańską, po czym wywędrowałam do Irlandii, gdzie mieszkam już od ponad dekady. Jestem mamą trójki dzieci. Pracuję w firmie zajmującej się rozwiązaniami „chmurowymi”.

Dziękuję Ci bardzo za odwiedziny. Chętnie przeczytam, co Ciebie przywiodło na ścieżkę samorozwoju.